  • FTLX3813M348
FTLX3813M348
advertisement
Manufacturer No:
FTLX3813M348
HK JDW NO:
291-FTLX3813M348
Package:
Datasheet:
FTLX3813M348
Description:
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP
Step5Bar-code shipping tag
FTLX3813M348
  • Published
    2013
  • Applications
    Ethernet
  • Additional Feature
    IT ALSO HAS SUPPLY VOLTAGE 4.75 TO 5.25 VOLT AND SENSITIVITY -27 DBM
  • Voltage - Supply
    3.3V 5V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Body Breadth
    18.35 mm
  • Data Rate
    8.5 ~ 11.32Gbps
  • Wavelength
    1539nm
    TRANSCEIVER
  • Built-in Feature
    THERMO ELECTRIC COOLER
  • Operating Wavelength-Nom
    1539 nm
  • Emitter/Detector Type
    LASER
  • Optical Power Output-Nom
    1.258mW