  • FTLX3813M335
FTLX3813M335
advertisement
Manufacturer No:
FTLX3813M335
HK JDW NO:
291-FTLX3813M335
Package:
Datasheet:
FTLX3813M335
Description:
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP
Step5Bar-code shipping tag
FTLX3813M335
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel, Pluggable
  • Voltage - Supply
    3.3V 5V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Body Breadth
    18.35 mm
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Data Rate
    8.5 ~ 11.32Gbps
  • Rise Time
    38ps
  • Wavelength
    1549nm
  • Operating Wavelength-Nom
    1549 nm
  • Optical Power Output-Nom
    1.258mW