  • FTA-150-223
FTA-150-223
advertisement
Manufacturer No:
FTA-150-223
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-FTA-150-223
Package:
Datasheet:
FTA-150-223
Description:
LINE FILTER 500VAC 150A CHASSIS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FTA-150-223
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22nF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    150A
  • Frequency
    1MHz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    1mA
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C