  • FSLU2520-12NKP2
FSLU2520-12NKP2
advertisement
Manufacturer No:
FSLU2520-12NKP2
Manufacturer:
Toko America Inc.
HK JDW NO:
4668-FSLU2520-12NKP2
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
FSLU2520-12NKP2
Description:
Quantity:
In Stock : 12910
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSLU2520-12NKP2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FSLU2520
  • Published
    1996
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    690mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    170mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.1GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.69A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm