  • FSI-150-10-L-D-M-TR
FSI-150-10-L-D-M-TR
advertisement
Manufacturer No:
FSI-150-10-L-D-M-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-FSI-150-10-L-D-M-TR
Package:
Datasheet:
Description:
Stacking Compression Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 100 Positions FSI Gold NOT SPECIFIED
Step5Bar-code shipping tag
FSI-150-10-L-D-M-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Insulation Material
    LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP)
  • Mounting Option 2
    THREADED
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Feature
    Mounting Flange
  • Number of Positions
    100
  • Additional Feature
    TAPE & REEL PACKAGING
  • HTS Code
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Total Number of Contacts
    100
  • Body Breadth
    0.355 inch
  • Contact Gender
    MALE
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Body Depth
    0.394 inch
  • Rated Current (Signal)
    1A
  • Height Above Board
    0.394 10.00mm