  • FSI-130-10-L-D-P
FSI-130-10-L-D-P
advertisement
Manufacturer No:
FSI-130-10-L-D-P
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-FSI-130-10-L-D-P
Package:
Datasheet:
Description:
Stacking Compression Tube 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 60 Positions FSI Gold Solder NOT SPECIFIED
Step5Bar-code shipping tag
FSI-130-10-L-D-P
    3 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
    LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP)
  • Mounting Option 1
    LOCKING
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Feature
    Pick and Place
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    60
  • Additional Feature
    PLASTIC PICK & PALCE PAD
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Total Number of Contacts
    60
  • Body Breadth
    0.355 inch
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Body Depth
    0.394 inch
  • Rated Current (Signal)
    1A
  • Height Above Board
    0.394 10.00mm