  • FSI-125-10-L-D-P-TR
FSI-125-10-L-D-P-TR
advertisement
Manufacturer No:
FSI-125-10-L-D-P-TR
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-FSI-125-10-L-D-P-TR
Package:
Datasheet:
Description:
Stacking Compression Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 50 Positions FSI Gold Solder NOT SPECIFIED
Step5Bar-code shipping tag
FSI-125-10-L-D-P-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Insulation Material
    LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP)
  • Mounting Option 1
    LOCKING
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    FSI
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Pick and Place
  • Number of Positions
    50
  • Additional Feature
    PICK&PALCE PAD, TAPE&REEL PKG
  • HTS Code
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Total Number of Contacts
    50
    COMMERCIAL
  • Body Length or Diameter
    1.014 inch
  • Body Breadth
    0.355 inch
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Body Depth
    0.394 inch
  • Rated Current (Signal)
    1A
  • Height Above Board
    0.394 10.00mm