  • FSF85-22-L
FSF85-22-L
advertisement
Manufacturer No:
FSF85-22-L
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-FSF85-22-L
Package:
Datasheet:
FSF85-22-L
Description:
Ferrules Terminal 4AWG 35mm 12mm Tin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FSF85-22-L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Insulation Material
    Polypropylene
  • Body Material
    Copper
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    Pan-Term®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Single Wire
  • Color
    Black
  • HTS Code
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Depth
    12mm
  • Style
    DIN
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Approval Agency
    CSA
  • Lead Length
    22mm
  • Body Plating
    Tin
  • Wire/Cable Gauge
    4 AWG
  • Size
    4 AWG 25.00mm2
  • Insulation
    Insulated
  • Assembly Item Name
    FERRULE
  • Cable Entry-Max
    0.41 inch
  • Diameter
    7.87mm
  • Length
    35mm
  • Length - Overall
    35.00mm
  • Diameter - Inside
    7.62 mm
  • Length - Pin
    22.00mm