  • FSD80-12-D
FSD80-12-D
advertisement
Manufacturer No:
FSD80-12-D
HK JDW NO:
583-FSD80-12-D
Package:
Datasheet:
FSD80-12-D
Description:
Quantity:
In Stock : 300
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
FSD80-12-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Insulation Material
    Polypropylene
  • Weight
    113.398093g
  • Body Material
    Copper
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Pan-Term®
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Blue
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    YES
  • IEC Conformance
    NO
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    4.8mm
  • Style
    DIN
  • Approval Agency
    CSA
  • Lead Length
    12mm
  • Body Plating
    Tin
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Size
    14 AWG 2.50mm2
  • Insulation
    Insulated
  • Assembly Item Name
    FERRULE
  • Cable Entry-Max
    0.17 inch
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    19mm
  • Length - Overall
    19.00mm
  • Diameter - Inside
    2.29 mm
  • Length - Pin
    12.00mm