  • FS24-1500
FS24-1500
advertisement
Manufacturer No:
FS24-1500
HK JDW NO:
814-FS24-1500
Package:
Datasheet:
FS24-1500
Description:
Power Transformers PC Mount, 36VA, 8Pin 24VDC CT@1.5A Series
Step5Bar-code shipping tag
FS24-1500
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to FS24-1500.
    17 Weeks
  • Mount
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Published
    2007
  • Series
    Split Pack™
  • Size / Dimension
    66.68mm Lx55.55mm W
  • Power Rating
    36W
  • Current Rating
    3A
  • Frequency
    60GHz
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Current - Output (Max)
    Parallel 3A Series 1.5A
  • Power - Max
    36VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height
    39.6748mm
  • Height Seated (Max)
    39.67mm