  • FS24-045-C2
FS24-045-C2
advertisement
Manufacturer No:
FS24-045-C2
HK JDW NO:
814-FS24-045-C2
Package:
Datasheet:
FS24-045-C2
Description:
Power Transformers 24VCT@.045A 12V@.09A 1.1VA 8pin Class 2
Step5Bar-code shipping tag
FS24-045-C2
    Through Hole
  • Surface Mount
  • Weight
    0.17lb 77.11g
  • Published
    2008
  • Series
    Split Pack™, Class 2/3, FS
  • Size / Dimension
    34.93mm Lx28.58mm W
  • Pbfree Code
    yes
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Power Rating
    1.1W
  • Current Rating
    45mA
  • Frequency
    50Hz
  • Voltage - Isolation
    4200Vrms
  • Current - Output (Max)
    Parallel 90mA Series 45mA
  • Power - Max
    1.1VA
  • Output Voltage 1
    12V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Output Voltage 2
    12V
  • Number of Secondary Winding
    2
  • VA Rating
    1.1 VA
  • Secondary Current
    45mA
  • Output Current 1
    0.045A
  • Output Current 2
    0.045A
  • Height
    23.7998mm
  • Height Seated (Max)
    23.80mm
  • Length
    34.92mm