  • FS10-2000
FS10-2000
advertisement
Manufacturer No:
FS10-2000
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-FS10-2000
Package:
Datasheet:
FS10-2000
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Step5Bar-code shipping tag
FS10-2000
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to FS10-2000.
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    0.8lb 362.87g
  • Published
    2016
  • Series
    Split Pack™
  • Size / Dimension
    57.15mm Lx47.63mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    20W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4A Series 2A
  • Element Configuration
    Dual
  • Power - Max
    20VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Secondary Winding(s)
  • Height Seated (Max)
    36.50mm