  • FRM200JR-73-22R
FRM200JR-73-22R
advertisement
Manufacturer No:
FRM200JR-73-22R
HK JDW NO:
898-FRM200JR-73-22R
Description:
FIXED RESISTOR - FUSIBLE, 22Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FRM200JR-73-22R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FRM
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Fusible, Safety
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    22Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    Fusible Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR - FUSIBLE
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    33mm
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.8 mm