  • FRM-25JT-52-2R2
FRM-25JT-52-2R2
advertisement
Manufacturer No:
FRM-25JT-52-2R2
HK JDW NO:
898-FRM-25JT-52-2R2
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Through Hole 2.2Ohm,
Step5Bar-code shipping tag
FRM-25JT-52-2R2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Lead Diameter
    550 μm
  • Length
    6.3mm