  • FQ3225BR-12.000
FQ3225BR-12.000
advertisement
Manufacturer No:
FQ3225BR-12.000
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FQ3225BR-12.000
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
FQ3225BR-12.000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FQ3225BR-12.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    15.989131mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.005%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Drive Level
    100 µW
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    120Ohm
  • Height
    1.0922mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm