  • FPV1006-125-R
FPV1006-125-R
advertisement
Manufacturer No:
FPV1006-125-R
HK JDW NO:
255-FPV1006-125-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
FPV1006-125-R
Description:
Quantity:
In Stock : 13336
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FPV1006-125-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    FPV1006
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.382Lx0.331W 9.70mmx8.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    25A
  • Inductance
    125nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.41mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    57A
  • Height Seated (Max)
    0.252 6.40mm