  • FP34-340-B
FP34-340-B
advertisement
Manufacturer No:
FP34-340-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-FP34-340-B
Package:
Datasheet:
FP34-340-B
Description:
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
FP34-340-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
    0.688lb 312.07g
  • Published
    2014
  • Series
    Flat Pack™
  • Size / Dimension
    63.50mm Lx50.80mm W
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pin
  • Type
    Laminated Core
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Isolation
    2000Vrms
  • Max Output Current
    340mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 680mA Series 340mA
  • Power - Max
    12VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 17V Series 34V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    26.97mm
  • Length
    63.5mm
  • Width
    50.8mm