  • FP301-3/4-48-BLUE-50 PCS
FP301-3/4-48-BLUE-50 PCS
advertisement
Manufacturer No:
FP301-3/4-48"-BLUE-50 PCS
HK JDW NO:
2-FP301-3/4-48"-BLUE-50 PCS
Package:
Description:
HEATSHRINK 3/4"X4' BLU 1=1PC 48"
Step5Bar-code shipping tag
FP301-3/4-48-BLUE-50 PCS
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Published
    2013
  • Series
    FP-301
  • Feature
    Flame Retardant, Solvent Resistant, Split Resistant
  • Part Status
    Active
  • Color
    Blue
  • Shrink Temperature
    100°C
  • Length
    4.00' 1.22m
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.750 (19.05mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.375 (9.53mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.030 0.76mm