  • FP301-1-48-CLEAR-5 PCS
FP301-1-48-CLEAR-5 PCS
advertisement
Manufacturer No:
FP301-1-48"-CLEAR-5 PCS
HK JDW NO:
2-FP301-1-48"-CLEAR-5 PCS
Package:
Description:
HEATSHRINK 1"X4' CLR 1=1PC 48"
Step5Bar-code shipping tag
FP301-1-48-CLEAR-5 PCS
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Published
    2010
  • Feature
    Solvent Resistant
  • Part Status
    Active
  • Color
    Clear
  • Shrink Temperature
    100°C
  • Length
    4.00' 1.22m
  • Diameter - Inner, Supplied
    1.000 (25.40mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.500 (12.70mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.035 0.89mm