  • FP301-1 1/2-48-CLEAR-5 PCS
FP301-1 1/2-48-CLEAR-5 PCS
advertisement
Manufacturer No:
FP301-1 1/2-48"-CLEAR-5 PCS
HK JDW NO:
2-FP301-1 1/2-48"-CLEAR-5 PCS
Package:
Description:
HEATSHRINK 1.5"X4' CLR 1=1PC 48"
Step5Bar-code shipping tag
FP301-1 1/2-48-CLEAR-5 PCS
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Feature
    Solvent Resistant
  • Part Status
    Discontinued
  • Color
    Clear
  • Shrink Temperature
    100°C
  • Diameter - Inner, Supplied
    1.500 (38.10mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.750 (19.05mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.040 1.02mm