  • FP2650002
FP2650002
advertisement
Manufacturer No:
FP2650002
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-FP2650002
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FP2650002
Description:
Quantity:
In Stock : 9904
Step5Bar-code shipping tag
FP2650002
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ FP
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR
  • HTS Code
  • Frequency
    26.5625MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L7.0XB5.0XH1.0 (mm)/L0.276XB0.197XH0.039 (inch)
  • Operating Frequency
    26.5MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    10 µW
  • Height Seated (Max)
    0.045 1.15mm