  • FP16-150-B
FP16-150-B
advertisement
Manufacturer No:
FP16-150-B
HK JDW NO:
814-FP16-150-B
Package:
Datasheet:
FP16-150-B
Description:
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
FP16-150-B
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
    0.313lb 141.97g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    47.63mm Lx39.67mm W
    Not Applicable
  • Termination
    Laminated Core
  • Max Power Dissipation
    2.5W
    2000Vrms
  • Max Output Current
    150mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 300mA Series 150mA
  • Power - Max
    2.5VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 8V Series 16V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    16.51mm
  • Length
    47.63mm
  • Width
    39.67mm