  • FP1008R1-R120-R
FP1008R1-R120-R
advertisement
Manufacturer No:
FP1008R1-R120-R
HK JDW NO:
255-FP1008R1-R120-R
Datasheet:
FP1008R1-R120-R
Description:
Quantity:
In Stock : 17569
Step5Bar-code shipping tag
FP1008R1-R120-R
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    FP1008
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.425Lx0.315W 10.80mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    79A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    79A
  • Inductance
    120nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.17mOhm
  • Max DC Current
    79A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    112A
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    10.795mm
  • Width
    8.001mm