  • FP1007R1-R12-R
FP1007R1-R12-R
advertisement
Manufacturer No:
FP1007R1-R12-R
HK JDW NO:
255-FP1007R1-R12-R
Datasheet:
FP1007R1-R12-R
Description:
Quantity:
In Stock : 2100
Step5Bar-code shipping tag
FP1007R1-R12-R
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
    Nonstandard
  • Weight
    1.299996g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    FLAT-PAC, FP1007
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.307W 10.20mmx7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    60A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    8mm
  • Current Rating
    60A
  • Inductance
    120nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.29mOhm
  • Max DC Current
    81A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    81A
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    10.2108mm
  • Width
    8mm