  • FP1005R3-R22-R
FP1005R3-R22-R
advertisement
Manufacturer No:
FP1005R3-R22-R
HK JDW NO:
255-FP1005R3-R22-R
Datasheet:
FP1005R3-R22-R
Step5Bar-code shipping tag
FP1005R3-R22-R
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.000002g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    FLAT-PAC, FP1005
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.276W 10.20mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    7mm
  • Current Rating
    45A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    220nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.55mOhm
  • Max DC Current
    45A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    33A
  • DC Current
    45A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 5.4% TOLERANCE
  • Self Resonant Frequency
    2MHz
  • Height
    4.95mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm