  • FP1005R3-R12-R
FP1005R3-R12-R
advertisement
Manufacturer No:
FP1005R3-R12-R
HK JDW NO:
255-FP1005R3-R12-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
FP1005R3-R12-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FP1005R3-R12-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    2.000002g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FLAT-PAC, FP1005
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.276W 10.20mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    45A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    7mm
  • Current Rating
    45A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    120nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.55mOhm
  • Max DC Current
    45A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    60A
  • DC Current
    45A
  • Height
    4.95mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Length
    10.2mm
  • Width
    7mm