  • FP0704-100-R
FP0704-100-R
advertisement
Manufacturer No:
FP0704-100-R
HK JDW NO:
255-FP0704-100-R
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FP0704-100-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    38A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    38A
  • Inductance
    100nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    165mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz