  • FP0042130RJ9202B8
FP0042130RJ9202B8
advertisement
Manufacturer No:
FP0042130RJ9202B8
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-FP0042130RJ9202B8
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
130Ohm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FP0042130RJ9202B8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    130Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    7.62mm
  • Length
    17.45mm