  • FP-301H-1/16-RD
FP-301H-1/16-RD
advertisement
Manufacturer No:
FP-301H-1/16-RD
HK JDW NO:
2-FP-301H-1/16-RD
Package:
Datasheet:
FP-301H-1/16-RD
Description:
HEATSHRINK FP301H 1/16-48" RED
Step5Bar-code shipping tag
FP-301H-1/16-RD
    Select All
  • Mount
    Box
  • Material
    Polyolefin (PO)
  • Body Material
    Polyolefin
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Published
    1997
  • Part Status
    Obsolete
  • Color
    Red
  • Shrink Temperature
    100°C
  • Length
    1.2192m
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.063 (1.60mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.031 (0.79mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.017 0.43mm