  • FP-301-3/64-3/16-BLACK
FP-301-3/64-3/16-BLACK
advertisement
Manufacturer No:
FP-301-3/64-3/16-BLACK
HK JDW NO:
2-FP-301-3/64-3/16-BLACK
Package:
Description:
Tubing;3/64 in.;0.046 in.;0.023;0.016 in.;2:1 Polyolefin
Step5Bar-code shipping tag
FP-301-3/64-3/16-BLACK
  • Color
    Black
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Shrinkage Ratio
    2 to 1
  • Values
    10 - 30 pc Pkgs - 6 (152.4mm) lengths
  • Diameter
    3/64 ~ 3/16
  • Length
    1.2192m
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Flammability Rating
    UL 224
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Body Material
    Polyolefin
  • Packaging
    Refill Pack
  • Published
    1997
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    135°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C