  • FP-301-1/16-WHITE-100
FP-301-1/16-WHITE-100
advertisement
Manufacturer No:
FP-301-1/16-WHITE-100'
HK JDW NO:
2-FP-301-1/16-WHITE-100'
Package:
Description:
Heat Shrink Tubing ST Polyolefin White Thick Box
Step5Bar-code shipping tag
FP-301-1/16-WHITE-100
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~135°C
  • Published
    2010
  • Feature
    Flame Retardant, Solvent Resistant
  • Part Status
    Discontinued
  • Color
    White
  • Shrink Temperature
    100°C
  • Length
    100.0' 30.5m
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.063 (1.60mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.031 (0.79mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.017 0.43mm