  • FOXSLF/080-20
FOXSLF/080-20
advertisement
Manufacturer No:
FOXSLF/080-20
HK JDW NO:
310-FOXSLF/080-20
Package:
TO-263-3
Step5Bar-code shipping tag
FOXSLF/080-20
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-263-3
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.005%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • HTS Code
  • Depth
    4.65mm
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Lead Pitch
    4.88mm
  • Physical Dimension
    L11.35XB4.65XH3.6 (mm)
  • Operating Frequency
    8MHz
  • Max Output Current
    1A
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Current - Output
    1A
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Voltage - Output
    5V
  • Min Input Voltage
    7V
  • Drive Level
    500 μW
  • Dropout Voltage
    2V
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    80Ohm
  • Nominal Output Voltage
    5V
  • Height
    30.02mm
  • Length
    10.24mm
  • Width
    9.35mm