  • FOX914B-12.8
FOX914B-12.8
advertisement
Manufacturer No:
FOX914B-12.8
HK JDW NO:
310-FOX914B-12.8
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
FOX914B-12.8
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Additional Feature
    TR
  • Supply Voltage
    3V
  • Frequency
    12.8MHz
  • Frequency Stability
    2.5 ppm
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.5mm
  • Operating Frequency
    12.8MHz
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.15V
  • Oscillator Type
    CLIPPED SINE
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    0.0001%
  • Output Impedance
    10000Ohm
  • Output Level
    0.8 V
  • Height
    1.5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm