  • FOX801BELF10
FOX801BELF10
advertisement
Manufacturer No:
FOX801BELF10
Manufacturer:
Fox Electronics
HK JDW NO:
310-FOX801BELF10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FOX801BELF10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3V
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Power Supplies
    3V
  • Oscillator Type
    CLIPPED SINE
  • Frequency Tolerance
    0.0005%
  • Supply Current-Max
    2mA
  • Operating Frequency-Max
    50MHz
  • Operating Frequency-Min
    9.6MHz