  • FNQ-R-1-6/10
FNQ-R-1-6/10
advertisement
Manufacturer No:
FNQ-R-1-6/10
HK JDW NO:
256-FNQ-R-1-6/10
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
Description:
FUSE CARTRIDGE 1.6A 600VAC 5AG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FNQ-R-1-6/10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    Limitron™ FNQ-R
  • Size / Dimension
    0.406Diax1.500L 10.30mmx38.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Voltage - Rated AC
    600V