  • FNA.0B.307.CLWD56Z
FNA.0B.307.CLWD56Z
advertisement
Manufacturer No:
FNA.0B.307.CLWD56Z
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-FNA.0B.307.CLWD56Z
Package:
Description:
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Gold Chrome Bulk A Push-Pull
Quantity:
In Stock : 15997
Step5Bar-code shipping tag
FNA.0B.307.CLWD56Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Copper
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Brass
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    0B
  • Feature
    Backshell, Lanyard
  • Part Status
    Active
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    7
  • Color
    Silver
  • Fastening Type
    Push-Pull
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Orientation
    A
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Shell Finish
    Chrome
  • Shell Size - Insert
    307
  • Cable Opening
    0.209 ~ 0.220 (5.30mm ~ 5.60mm)