  • FN9222SB-15-06
FN9222SB-15-06
advertisement
Manufacturer No:
FN9222SB-15-06
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN9222SB-15-06
Package:
Datasheet:
Description:
FILTER SNAP-IN MEDICAL INLET 15A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN9222SB-15-06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FN 9222
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
  • Connector Type
    Receptacle, Male Blades
  • Number of Positions
    3
  • Ingress Protection
    IP40
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 29.40mm x 20.80mm
  • Connector Style
    IEC 320-C14
  • Family
    Power Entry Connectors - Inlets, Outlets, Modules
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Current - UL
    15A
  • Filter Type
    Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
  • Fuse
    No
  • Features
    Bleed Resistor
  • Panel Thickness
    0.028" ~ 0.059" (0.70mm ~ 1.50mm)