  • FN9222S1R-15-06
FN9222S1R-15-06
advertisement
Manufacturer No:
FN9222S1R-15-06
HK JDW NO:
694-FN9222S1R-15-06
Datasheet:
FN9222S1R-15-06
Description:
Quantity:
In Stock : 76
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
FN9222S1R-15-06
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FN 9222
  • Feature
    Bleed Resistor
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
    3
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    250V
    3
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    43.9mm
  • Current Rating
    15A
  • Frequency
    400Hz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CQC, CSA, ENEC, UL
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 28.50mm x 21.90mm
  • Inductance
    75 μH
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    15A
  • Connector Style
    IEC 320-C14
  • Number of Ports
    1
  • Current
    15A
  • Voltage - UL
    250VAC
  • Height
    22.4mm
  • Width
    29.9mm
  • Panel Thickness
    0.028 ~ 0.059 0.70mm ~ 1.50mm