  • FN7660-200-M10
FN7660-200-M10
advertisement
Manufacturer No:
FN7660-200-M10
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN7660-200-M10
Package:
Axial - Threaded Terminals
Datasheet:
FN7660-200-M10
Description:
SINGLE PHASE BULKHEAD 200 A DC FEEDTHROUGH FILTER,M10 TERMINAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN7660-200-M10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Bulkhead, Chassis Mount
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Package / Case
    Axial - Threaded Terminals
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • Series
    FN 766X
  • Size / Dimension
    1.496Diax5.906L 38.00mmx150.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Lug
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Technology
    LC (Pi)
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    38mm
  • Current Rating
    200A
  • Voltage - Rated AC
    130V
  • Approval Agency
    UL; IEC
  • Number of Channels
    1
  • Inductance
    600 μH
  • Thread Size
    M10
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.0002Ohm
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    L = 124nH, C = 0.47μF