  • FN3280H-120-35
FN3280H-120-35
advertisement
Manufacturer No:
FN3280H-120-35
HK JDW NO:
694-FN3280H-120-35
Datasheet:
FN3280H-120-35
Description:
LINE FILTER 480VAC 120A CHASS
Step5Bar-code shipping tag
FN3280H-120-35
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Published
    2009
  • Series
    FN 3280
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    170mm
  • Current Rating
    120A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Physical Dimension
    L250.0XB140.0XH140.0 (mm)/L9.843XB5.512XH5.512 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    120A
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Leakage Current (Max)
    1mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    300V
  • Height
    140mm
  • Length
    170mm