  • FN3120H-50-53
FN3120H-50-53
advertisement
Manufacturer No:
FN3120H-50-53
HK JDW NO:
694-FN3120H-50-53
Datasheet:
FN3120H-50-53
Description:
LINE FILTER 50A CHASSIS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
FN3120H-50-53
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
    Regenerative Motor Drive
  • Voltage - Rated DC
    480V
  • Depth
    159mm
  • Current Rating
    50A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L214.0XB129.0XH64.0 (mm)/L8.425XB5.079XH2.52 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    97.9mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    50A
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Height
    64mm
  • Length
    159mm
  • Width
    129mm