  • FN3120H-110-35
FN3120H-110-35
advertisement
Manufacturer No:
FN3120H-110-35
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN3120H-110-35
Package:
300
Datasheet:
FN3120H-110-35
Description:
Power Line Filters 110A SFTY TERM BLOCK RFI FLTR-REG. UNITS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN3120H-110-35
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    FN 3120
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    Regenerative Motor Drive
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    169mm
  • Current Rating
    110A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L221.0XB140.0XH140.0 (mm)/L8.701XB5.512XH5.512 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    97.9mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    110A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Height
    140mm
  • Length
    169mm