  • FN3026HP-10-71
FN3026HP-10-71
advertisement
Manufacturer No:
FN3026HP-10-71
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-FN3026HP-10-71
Package:
300
Datasheet:
Description:
LINE FILTER 10A DIN RAIL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FN3026HP-10-71
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Frequency - Operating
    60Hz
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    520V
  • Height
    87.7mm
  • Length
    150mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    IP00
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    300
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2009
  • Series
    FN 3026
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Depth
    50mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    60Hz
  • Number of Conductors
    4
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    300V