  • FN2410H-100-34
FN2410H-100-34
advertisement
Manufacturer No:
FN2410H-100-34
HK JDW NO:
694-FN2410H-100-34
Package:
100
Datasheet:
FN2410H-100-34
Description:
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT 100 A FILTER,SAFETY TERMINAL BLOCK,HIGH VOLTAGE
Step5Bar-code shipping tag
FN2410H-100-34
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    FN 2410
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Depth
    218mm
  • Current Rating
    100A
  • Frequency
    250Hz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    520V 300V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    3.4mA
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    100A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    250Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Height
    100mm
  • Length
    115mm