  • FN2210-250-99-R5
FN2210-250-99-R5
advertisement
Manufacturer No:
FN2210-250-99-R5
HK JDW NO:
694-FN2210-250-99-R5
Package:
Datasheet:
FN2210-250-99-R5
Description:
LINE FILTER 1KVDC 250A CHASS
Step5Bar-code shipping tag
FN2210-250-99-R5
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2015
  • Series
    FN 2210
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Inverters, Power Drive Systems
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Termination Style
    Terminal Post
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Configuration
    Single Stage
  • Current
    250A