  • FMP4WVJR-73-5R1
FMP4WVJR-73-5R1
advertisement
Manufacturer No:
FMP4WVJR-73-5R1
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-FMP4WVJR-73-5R1
Package:
Axial
Datasheet:
FMP4WVJR-73-5R1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FMP4WVJR-73-5R1
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    FMP
  • Size / Dimension
    0.295Diax0.669L 7.50mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    5.1Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    4W
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    4W
  • Working Voltage
    750V
  • Lead Diameter
    0.8 mm