  • FMP300FTF73-255K
FMP300FTF73-255K
advertisement
Manufacturer No:
FMP300FTF73-255K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-FMP300FTF73-255K
Package:
Axial
Datasheet:
FMP300FTF73-255K
Description:
255kOhm, 3W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FMP300FTF73-255K
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    FMP
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    255kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    3W