  • FMP200JR-52-33R
FMP200JR-52-33R
advertisement
Manufacturer No:
FMP200JR-52-33R
HK JDW NO:
898-FMP200JR-52-33R
Datasheet:
FMP200JR-52-33R
Description:
FIXED RESISTOR, 33Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 2417
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
FMP200JR-52-33R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FMP
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    33Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.55 mm