  • FMP200FRF52-27R4
FMP200FRF52-27R4
advertisement
Manufacturer No:
FMP200FRF52-27R4
HK JDW NO:
898-FMP200FRF52-27R4
Datasheet:
FMP200FRF52-27R4
Description:
27.4Ohm, 2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP200FRF52-27R4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    27.4Ohm
  • Power (Watts)
    2W