  • FMP200FBE52-6K81
FMP200FBE52-6K81
advertisement
Manufacturer No:
FMP200FBE52-6K81
HK JDW NO:
898-FMP200FBE52-6K81
Datasheet:
FMP200FBE52-6K81
Description:
6.81kOhms, 2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
FMP200FBE52-6K81
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhms
  • Power (Watts)
    2W